Категории

Од авторот на „Сексот и Градот“ ни доаѓа ново шоу – „Емили во Париз“ со Лили Колинс во главната улога

За сите обожаватели на култната серија „Sex and the City“ ни доаѓа ново шоу „Emily in Paris“ во кое главната улога ја има Лили Колинс. Трејлерот е веќе тука.

Ако во текот на карантинот сте го погледнале „Сексот и Градот“ десеттина пати, тогаш ќе ви биде драго кога ќе ја слушнете најновата вест која ја имаме за вас а тоа е дека Дарен Стар подготвува нова серија за Нетфликс.

Лили Колинс ќе ја глуми „Емили во Париз“, млада американка која се сели во француската престолнина и работи нова работа притоа соочувајќи се со сосема поинаква култура.
Во трејлерот кој е објавен ќе видите како Емили се преселува во Париз кога нејзината компанија со седиште во Чикаго превзема француска канцеларија специјализирана за луксузен маркетинг.
Главната хероина е задолжена за пружи „амерички изглед“ и надоградување на пристапот на компанијата на социјалните мрежи.

Приказната го следи запознавањето на новиот град во кој Емили се обидува да се вклопи, како и запознавањето на нови пријатели и пронаоѓањето на нова љубов.

„Emily in Paris“ исто така ќе ги воодушеви и вљубениците на модата, веројатно поради фактот дека Патриша Филд која беше главниот костимограф во серијата „Sex and the City“ допринесе и во овој нов проект советувајќи се со Марилин Фитуси.

Серијата „Емили во Париз“ ни доаѓа на 2 октомври на дигиталната платформа Нетфликс.