Категории

ОДАМ ДО ТОАЛЕТ ВЕДНАШ СЕ ВРАЌАМ: Момчето ја оставило сама да го гледа филмот во кино, а потоа следело …

Тоа што Ејми го доживеала во кино веруваме дека секоја девојка би посакала да и се случи.

Лијам Купер сними цел музички спот за да ја побара својата сакана за жена. 23-годишниот Австралиец со месеци го снимал видеото кое ѝ го покажал на својата девојка Ејми во кино-сала.

Видеото е преработка на видеозаписот за големиот хит „Rude“ на Magic!, а во него главна улога има и таткото на идната невеста.

За да ја реализира замислата, креативниот дечко морал да одглуми дека заминува на бизнис патување, да позајми Порше од пријател и да ги замоли пријателките на Ејми да ја носат на кафе додека тој снимал во нејзиниот дом. Резултатот е забавен предлог за брак на кој тешко некој би кажал „не“.

На крајот од видеото се појавуваат и членовите на групата Magic! и му честитаат на среќниот пар.

Погледнете го видеото …

1 2

Прегледи:
1119
Категории:
Видео · Секојдневие
Објавено на:
06.03.2016