Одличен појадок: Здраво, кремасто и заситувачко смути

Здраво, креместо и заситувачко смути. Одличен начин да го започнете денот.

Потребни состојки:

  • 30 грама овес
  • 1 голема банана
  • 100 грама свежи или замрзнати боровинки
  • 250 мл. млеко со помала масленсот ( или бадемово млеко)
  • ¼ лажича мелен цимет
  • 1 лажичка мед

Изблендирајте ги состојките за да добиете фина хомогена смеса. Ова сумти содржи состојки кои ќе ве заситат,како бананта и овесот, а во исто време боровинките ќе ве нахранат со витамини и минерали. Тука е и циметот кој го забрзува метаболизмот, а ви го препорачуваме млекото од растително потекло за да се нахраните со витамини, а да ги избегнете адитивите и хормоните. На здравје!
Коментари

[fbcomments]