Категории

Одличен трик како никогаш да не ви се замаглат очилата

Луѓето кои носат очила знаат колку е незгодно кога ќе влезат во затоплена просторија во текот на овие ладни денови – стаклата се замаглуваат во секунда, па мораат да ги извадат очилата и да причекаат да се одмаглат.

Земете мека крпа, на неа ставите малку средство за миење садови и пребришете го стаклото на очилата. Оставете ги да се исушат 15 минути, па потоа пребришете ги со микрофибер крпа.

На стаклата ќе остане заштитен слој кој ќе ги штити од замаглување – што е особено корисно во овие ладни денови кога очилата се замаглуваат во секунда веднаш штом ќе влезете во топла просторија.

 

Погледнете го видеото како да го изведете тоа:

https://www.youtube.com/watch?v=ejPsYGpzqhw

Прегледи:
192
Објавено на:
28.11.2017