Одржувањето на здравјето и убавината никогаш не било поедноставно: Озонирани производи за квалитетен живот

Озонот претставува природен антибиотик кој за кратко време ги уништува вирусите, бактериите и габите. Докажано е дека озонската терапија има антибактериско, антивирусно, антигливично, антиоксидативно и имуностимулативно дејство. Многубројни светски истражувања потврдуваат дека озонот го зајакнува имунитетот и енергетскиот потенцијал на организмот за два до четири пати.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on

Што е озонска терапија?

Озонот (О3) е гас кој настанува со хемиска реакција на атомот на кислородот (О) со молекуларниот кислород
(О2). Таквиот гас се применува на неколку различни начини. Озонираната вода, на пример, во историјата се употребувала за лекување на артритис, ревматизам и други болести на зглобовите. Од друга страна, со озонирањето на маслата се добива гел кој може да се користи за третирање на гливични инфекции, убоди од инсекти, акни и други проблеми на кожата.

Како се добиваат производите на Озон Голд?

За да се постигне одличен производ потребно е знаење, уникатност и иновација. Производите на Озон Голд се добиваат со процесирање на високо ниво на медицински озон врз „extra virgin“ ладно цедено маслиново масло со нула ниво на киселост, кое природно преминува во крема. На тој начин количеството на озон кај оваа крема за обновување е значително поголемо во споредба со други видови на озонирани креми и гелови.
Кремите со медицински озон ја забрзуваат циркулацијата на крвта преку дезинфекција на површината на кожата. Помагаат клетките брзо да се регенерираат, а сето тоа како резултат на високата количина на кислород. Процесот на производство е целосно природен. Не содржат адитиви, хемикалии, средства за контрацепција или стабилизатори. Производите со озон поседуваат моќни антиоксидантни својства.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


До здравје и убавина, преку иновацијата употребена при производството на палетата производи на Озон Голд

Во широката палета на производи застапени во Озон Голд, ќе пронајдете сѐ што ви е потребно за одржување на вашето здравје и убавина.

OZONE FACTORозонирано маслиново масло во мека желатинска капсула, 30 капсули

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


OZONE GOLD CREAMОзонирана крема со 160mg ОЗОН
• Се употребува при црвенило предизвикано од иритација, набиеници, акни и мозолчиња, изгореници, хемороиди, херпеси, испукани пети, рани на кожата, лузни од акни, рана од царски рез, дамки, дијабетични рани, инфекции кои се појавуваат на кожата, постоперативен белег, рани од долго лежење (лат.: Decubitus).
• Се користи како дополнително средство за отстранување дамки на кожата
• Употреба: Кремата се нанесува двапати на ден. Површината на кожата треба да се исчисти, за да се овозможи подобро навлегување во кожата. 30 минути по дневната употреба, пожелно е да се употреби кремата од озон за заштита од сонце (OZONE GOLD SUN CREAM 50SPF).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


OZONE GOLD OILОзонирано масло со 80mg ОЗОН за нормална и сува кожа
• Помага при алергии, дерматофити, изгореници и отворени рани, херпеси, изгореници од сонце, рани од долго лежење (лат.: Decubitus), лоши мириси на телото, брчки, иритации, воспаленија, убоди од инсекти, мириси на стапала и одржување на кожата на нозете, воспаление на усната слузокожа, псоријаза,егзема, сипаници, проблеми со забите и гингивата, акни и дамки, модрици.
• Може да се користи на сите делови од телото.
• Погодно е за секојдневна употреба, а се препорачува користење двапати на ден. Се нанесува директно на проблематичната површина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


OZONE GOLD OILОзонирано масло со 40mg ОЗОН за масна кожа
• Помага при алергии, дерматофити, изгореници и отворени рани, херпеси, изгореници од сонце, брчки, иритации, воспаленија, убоди од инсекти, воспаление на усната слузокожа, псоријаза, егзема, сипаници, проблеми со забите и гингивата, акни и дамки, модрици.
• Може да се користи на сите делови од телото.
• Погодно е за секојдневна употреба, а се препорачува користење двапати на ден. Се нанесува директно на проблематичната површина.

OZONE GOLD FIX CREAM Озонирана крема против болка
• Зајакната со природни масла, стапува во интеракција со супстанциите кои предизвикуваат болка на два начини – краткотрајно создава ефект на смирување заради оксидација на био-молекулите и долготрајно преку антиоксидантно дејство го стимулира природниот морфински систем, намалувајќи ја болката и
подобрувајќи ги рефлексите на болка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


• Освен озонирано маслиново масло содржи и масло од мајчина душица, рузмарин, главоцветници, пеперминт, црно семе, нане, камфор, еукалиптус, бадем, каранфилче, палисандрово дрво и ѓумбир.
• Помага при мигрена, синуси, главоболка предизвикана од стрес, ревматска болка, болки во коленото, зглобовите и коските, болка од истегнување, удар, помодрување на мускулите и модринки, болки во половината и вратот, болка од проширени вени, менструални болки и колит, болки во рамото и раката,
болка во градите, болка поради недостаток на калциум.
• Погодна е за секојдневна употреба и се препорачува болното место да се масира.
• Да не се користи на иритирана кожа.

OZONE GOLDспреј за интимна нега
• Поради својот природен состав помага при запирање на крварењето при синдромот на постпородилно зголемување на крварењето.
• Уште од првата употреба помага при отстранување на вагинален исцедок, мирис, иритација, кандида (вагинален дермафродит).
• Може да се употребува неколку пати во текот на денот.

OZONE GOLDкрема против стареење со Aлое вера

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


• Формулата на озонирано маслиново масло и Aлое вера делува ефикасно за намалување на брчките. На кожата ѝ дава цврст и еластичен изглед. Оваа моќна формула овозможува дополнителна убавина на кожата.
• Наменета е за секојдневна употреба, а се нанесува навечер на
чиста кожа.

OZONE GOLDхидратантна крема со 15SPF со Aлое вера против стареење

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


• Благодарение на комплексот за навлажнување кој потекнува од озонираното масло, хијалуронска киселина и Aлое вера, овозможува влажност на кожата до 12 часа и ја штити од стареење. Кожата е заштитена од сушење поврзано со стареење и помага да се поврати младешкиот изглед на кожата.
• Алое верата ја чува, храни и заштитува кожата, формирајќи тенка обвивка.
• Се препорачува да се нанесе двапати на ден на чиста кожа.

OZONE GOLD SUN CREAM 50SPF – крема за сонце со 50SPF

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


• Оваа крема овозможува оптимална заштита од штетните УВА и УВБ зрачења. Притоа, ја штити кожата од штетните влијанија на сонцето, а интензивната формула ја одржува кожата влажна. Брзо се апсорбира, не остава наслаги или боја.
Базирана е на вода, и не ги храни фоликулите на кожата со што би се нарушил естетскиот изглед на скалпот.
• Помага при спречување на одредени болести на кожата, предвремено стареење, несакани дамки на кожата и изгореници.
• Треба да се нанесе 20 минути пред изложување на сонце. За најефикасна заштита, треба да се користи и по излегување од вода, потење или бришење со пешкир.

OZONE GOLD – Озониран гел за нега на коса
• Помага при проблеми со скалпот, опаѓање на косата и масна коса. Гелот од озон ги стимулира фоликулите на косата и овозможува зголемување на бројот на клетки, како и циркулација на крвта на главата преку оксигенација. Го поттикнува растот и го спречува опаѓањето на косата. Дополнително, отстранува бактерии,
габи и инфекции од кожата на главата, намалувајќи го нивото на масленост на
косата на нормално ниво.
• Освен озонирано маслиново масло, содржи и масло од лук, бадем и Aлое вера.
• Се нанесува двапати неделно со масирање на проблематичните делови.
По нанесувањето се остава да делува 10-15 минути, а потоа главата се мие со шампонот со озон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


OZONE GOLD – Шампон со додаден арган и кератин
• Озонираното маслиново масло е зајакнато со кератин и арганово масло.
• Особено е ефикасен при проблеми со косата (иритации и егземи) и
нејзино опаѓање.
• Шампонот од озон не содржи SLS-SLES, сол или парабен

OZONE GOLD – Озониран серум за нега на коса со додаден арган и кератин
• Се нанесува со масирање на целата коса. Се препорачува да се
употребува 3-4 пати неделно.

OZONE GOLD – серум против загуба на коса
• Серумот има специјална формула која се состои од Plantafluid® комплекс,
бета глукан, d-пантенол и растителни екстракти.
Го забрзува растот на косата и го намалува губењето на косата, пролонгирајќи го анагенскиот период на косата.
• Се употребува на сува коса двапати на ден, наутро и навечер.
Се третираат местата каде косата опаѓа. По нанесувањето косата не треба да се мие најмалку 3 до 4 часа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


OZONE GOLD – озониран гел против целулит
• Целулитот се јавува како резултат на оксигенацијата, предизвикана од стеснување на крвните садови, зголемување на содржината на масни клетки, со локално зголемување на тежината и забавување на дренажата на лимфите.
• Гелот од озон реагира на маслените синџири преку бета-оксидација и ги отстранува од телото. Тој го зголемува капацитетот за носење на кислород на црвените крвни зрнца, ја подобрува циркулацијата на капиларите и помага во создавање на еластин и колаген во долниот слој на кожата. Гелот од озон помага да се регенерираат клетките во содејство со соодветни вежби и други методи на губење на килажата. На кожата ѝ дава мек и свиленкаст изглед и погодна pH вредност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


• Освен озонирано маслиново масло, содржи и масло од портокал, рузмарин, алги, шафран, Aлое вера и други природни масла за борба против целулитот.
• Погоден е за секојдневна употреба. Најефикасен е доколку се аплицира со масирање на зафатениот дел на кожата, затоа што на тој начин се превенира насобирање на токсини во телото и се подобрува циркулацијата.

OZONE GOLD – озониран гел за масажа
• Одличен е за длабинска масажа на целото тело.
• Освен озонирано маслиново масло содржи и други погодни масла кои помагаат при ревитализација на кожата, а особено масло од рузмарин, кантарион, бибер, нане, еукалиптус и ѓумбир.

Како да нарачате? Брзо, лесно, безбедно! Доставата е бесплатна, а плаќањето може да биде онлајн на www.ozone-gold.com , со картичка или во готово, при испорака.
Коментари

коментари