Огнена шминка – неодолив летен тренд

Шминкањето на очите во бои на зајдисонце или пламени е новиот актуелен хит кој првенствено се пласира на црвениот тепих а го промовориаа познатите ѕвезди како Селена Гомез, Емили Ратајковски, Џиџи Хадид, Оливија Кулпо и бројни други, а сега стана опсесија на сите makeup артисти и визажисти..

Доколку ве интересира постапката како да создадете овој впечатлив и моќен изглед, тогаш следете ги чекорите во видеото кое го изработи канадската артистка Алана Дејвисон.. Не е задолжително да ги користите истите брендови на шминка доволно е да ги имате истите бои и нијанси.
Коментари

коментари