Категории

Откако 10 години била бездомник – Конечно доби свој топол дом

(ВИДЕО) Откако беше бездомник 10 години, го доби својот нов топол дом: „Не можам да верувам“.

Исаија е дизајнер и претприемач, кој, како дел од своите приходи, реши да им помогне на семејствата кои имаат потреба за време на пандемија, вклучувајќи ги и бездомниците. Тој неодамна објави видео на својот ТикТок како изненади жена бездомник со нов дом.

Aена која беше бездомник 10 години остана во шок. Исаија ја познавала бездомничката Робин веќе подолго време. Кога првпат видела дека таа е без чевли, првото нешто што го направила било да купи нови чевли. Тој и вети дека повторно ќе ја посети и го сторил тоа. Оттогаш започнал да и помага на различни начини. За нејзиниот роденден, кој беше непосредно пред Божиќ, тој ги замоли неговите придружници и познаници да му помогнат да собере донации за да може да и ’даде„ покрив над главата “за Божиќ. Тој ја започна кампањата GoFundMe. И тој успеа.

 

@isaiahgarzaintl

I took the sweetest homeless lady (Robin) shopping for her birthday. Please help me get her a home for Christmas 💕🥺🙏🏼 #giveback #HolidayVibes

♬ This Wisp Sings by Winter Aid but slowed down – lastmanstanley

На видеото, кое е прегледано повеќе од 70 милиони пати, може да се види дека Исаија и подари кутија со клучеви на бездомничката од нејзиниот нов стан. Робин беше шокирана.

„Не не. Ти си луд. Боже мој“ – зборуваше таа. Потоа Исаија ги покри очите и ја однесе во нејзиниот нов дом кој е убаво украсен. Кога го виде својот нов стан се воодушеви.

Робин е бездомник 10 години. Денес, таа го доби својот стан благодарение на моите на кампањата GoFundMe и TikToku – напиша Исаија.

 

@isaiahgarzaintl

PART 1: Robin has been homeless for 10 years. Today we got her an apartment thanks to my followers/gofund/tiktok 💕#giveback #HolidayDecor

♬ This Wisp Sings by Winter Aid but slowed down – lastmanstanley

Прегледи:
68
Објавено на:
16.01.2021