Категории

Откриена најголемата тајна на стјуардесите: Во авионите има скриена луксузна кабина во која…

Австралиската авиокомпанија Вирџин Австралија открила како, каде и колку се одмараат стјуардесите и пилоти за време на долгите прекуокеански летови.

Малите кабини во кои одмараат членовите на екипажот се далеку од луксузни, но тие имаат се што им е потребно.

Тајните кабини во авионот Боинг 777-300EР се наоѓаат на спрат над просторот за бизнис и економска класа и не се достапни на патниците.

– Со огелд на тоа дека летовите можат да траат и по 15 саати, многу е важно пилотите и стјуардесите да бидат добро одморени.

Пилотите и стјуардесите одмараат во смени и нивниот одмор во просек трае по 4 часа.

Прегледи:
185
Ознаки:
· ·
Објавено на:
03.05.2017