Категории

Откриена тајната диета на Наоми Кембел – Нејзиниот личен готвач сподели како таа успевше да остане толку витка

Наоми Кембел со години криеше како изгледа нејзиниот план за исхрана, а сега нејзиниот долгогодишен поранешен готвач и пријател Шон Џон откри се.


Наоми Кембел е една од најпознатите манекенки на сите времиња, а своевремено шокираше многу фанови и предизвика лавина коментари кога призна дека јаде само еднаш дневно и дека обично вечера за време на ручек.

Никогаш не може да ги коментира нејзините навики во исхраната, јавноста со години се прашуваше на што овој супермодел ја должи својата беспрекорна линија, а се што сакавме да знаеме конечно откри Шон Џон, славниот готвач кој готвеше за Наоми повеќе од две децении. .

„Моја задача е да подготвувам еден оброк дневно, многу едноставен и здрав, од состојките кои самата Наоми ги добива. Таа е „итал“, што е јамајканскиот збор за личност која следи вегетаријанска исхрана. Кога патува, ја подготвувам нејзината храна за патувањето бидејќи не сака авионска храна“, признал Шон Џон за „Страница шест“, коментирајќи дека Наоми не јаде често храна од неговиот ресторан.

„Таа не јаде храна што содржи глутен и во основа е вегетаријанец/пескатаријанец. Ние двајца разговаравме неколку пати неделно, а јас и подготвував оброци што ќе ги нарача, кои потоа нејзиниот личен возач ќе ги подигне од мене.

Така, имаше многу зготвена бела риба, која мора да биде диво фатена, а не одгледана, и големи порции од нејзиното омилено органско пире од карфиол. И многу зеленчук. Таа го сака својот јамајкански калало и супа од риба“, откри Шон како изгледала нејзината исхрана за време на деновите на пандемијата.

Инаку, познатата убавица која во мај го прослави својот 52 роденден со години не конзумирала млечни производи, пилешко или производи што содржат глутен и никогаш нема да нарача храна од ресторан. Како што откри Шон, ако навистина се случи да нарача нешто, тоа е јадење што го нема на менито и е специјално подготвено за неа. Освен што избегнува многу храна, Наоми изгледа дека избегнува и зачини, па не консумира сол и бибер, но затоа сака билки.

Супермоделот одамна изјави дека јаде само кога е расположена, а уште помалку во летните месеци. „Јадам кога треба и не гладувам. Ако се случи еден ден да не почувствувам потреба за храна, едноставно не јадам, туку пијам вода и сокови. Се зависи од тоа како се чувствувам. Во текот на летните месеци и жештините, сакам само да пијам сокови“, признала таа.

Прегледи:
309
Објавено на:
09.07.2022