Чек дис аут
Search

Ова е идеалниот новогодишен подарок за секоја трудница!

Предновогодишниот период е идеален за подароци на драги личности. Секој во своето опкружување има блиска личност која е во очекување на нов член на семејството, а ние ви даваме одлична идеја за идеален подарок – перниците за трудници Лала се подарокот кој најмногу ќе ја израдува секоја жена во текот на бременоста, но и при доењето на своето дете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernici za trudnici i deca (@pillows_lala) on


Несоници во текот на бременоста?

Несоницата и немирниот сон во бременоста е една од работите кои можат да бидат проблематични. За време на бременоста, особено по првото тримесечие, лежењето на стомак повеќе не е возможно, а поради засилената работа на телото и промените на хормоните, многу жени спијат повеќе од претходно. Имајте во предвид дека во бременоста треба да се спие на лева страна, на тој начин крвта најлесно ќе циркулира до матката, а со тоа и ќе има непречен довод на кислород и хранливи материи за бебето.

За да си го направите спиењето поудобно и да ја задржите страничната позиција во текот на ноќта, користете специјални перници дизајнирани за трудници, кои што нудат совршена поддршка на целото тело, а подоцна истите може да ви послужат и при доењето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernici za trudnici i deca (@pillows_lala) on


Перниците за трудници Лала, значително го олеснуваат спиењето и лежењето во текот на тие убави, но понекогаш особено тешки девет месеци. Со местење на перницата под стомакот се намалува притисокот на долниот дел на грбот и го придржува стомакот, го олеснува спиењето и ги опушта мускулите и го решава честиот проблем кај трудниците – болката во грбот и отоците на нозете.

Удобноста при спиењето освен за себе, важна е и за вашето бебе. Секоја идна мајка во текот на бременоста се запрашува – „Дали оваа положба е згодна за моетото бебе? Што ако го притискам?“

За да не ве мачат овие дилеми, решението се наоѓа во удобноста на перниците Лала. Не само што ќе се ослободите од несаканите грижи, туку ќе уживате во спиењето и одмарањето. Овие повеќенаменски перници се специјално дизајнирани да добиете комфор и потпора на целото тело, опуштајќи ги сите мускули на него.

Зошто перниците за трудници Лала се вистинскиот избор?

  • Го помага спиењето на страна во бременоста
  • Дава потпора на грбот, стомакот, колковите и колената 
  • Ги опушта сите мускули
  • Потпора за мајката и бебето во периодите на доење 
  • Исполнета со антиалергиски силиконски снегулки
  • 100% памучна навлака која се вади и пере

Покрај многубројните придобивки кои ги добивате со овие перници, веднаш ќе ве освојат и еднобојните или пак, шарени дезени кои совршено ќе се вклопат во вашата спална соба, а навлаките се направени од 100% памук. Во периодот на новогодишни празници, овие перници може да ги нарачате со специјални новогодишни дезени. Токму таква перница користеше и нашата популарна пејачка Тамара Тодевска во текот на нејзината втора бременост која не го крие своето воодушевување од придобивките во текот на бременоста и мирниот сон кој го овозможуваат овие перници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernici za trudnici i deca (@pillows_lala) on


Доколку сте во исчекување на вашето бебе, или пак сеуште се двоумите кој е идеалниот подарок за вам блиска личност која наскоро ќе стане мајка, сега го знаете одговорот. Нарачајте перница за трудници Лала и уживајте во бременоста или пак, бидете причина за нечиј спокоен сон.

Обвиткајте се во прегратка и нарачајте ја омилената Лала перница на Фејсбук страницата и Инстаграм профилот.
Коментари

[fbcomments]