Категории

Ова е најпопуларниот летен фустан на Инстаграм! (ФОТО)

Доколку планирате летниот одмор да го поминете на море, тогаш со сигурност може да кажеме дека белиот фустан е полн погодок, но исто така е идеален и за градскиот асфалт.

Иако изборот на моделот, како и должината зависат од личниот избор и стил, судејќи по Инстаграм, еден вид на фустан апсолутно доминира ова лето.


Миди фустанот кој се закопчува на предниот дел со голи раменици има неколку варијации и сите изгледаат одлично.


Овој модел совршено се комбинира со сандали на платформа, како и со сламена или мрежеста торба.