Категории

Ова е најпродаваниот модел на фармерки за оваа сезона: Дали ви се допаѓа?

До неодамна најпопуларен џинс беа „skinny“ фармерките, но во последно време жените најмногу ги интересира еден друг модел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝔽𝕠𝕔𝕦𝕤 𝕠𝕟 𝕥𝕙𝕖 𝕘𝕠𝕠𝕕 (@deniselamee) on


Станува збор за полежерен модел познат под називот „Mom jeans“ кој потсетува на познатиот „boyfriend“ модел на фармерки. Овој вид на фармерки всушност е копија на познатиот Левис 504 модел од 1980. година.

 

View this post on Instagram

 

Cream | Grey | Black repeat 🙌🏽 Mom jeans new co #zara Faux fur x chapeau old @lappartementdepenelope

A post shared by F A N N E L L . B (@fannell.b) on


Предноста на овој модел е што одговара со многу стилови и лесно се комбинира со парчиња кои веќе ги имате во плакарот.

Прегледи:
60
Објавено на:
20.03.2019