Ова е најубавата скопска улица #ИнстаСреќа

Секоја пролет една улица во Скопје го привлекува вниманието на сите и неминовно социјалните мрежи се преплавени со неа. Максим Горки во овој период од годината го претвора одењето накај плоштад во навистина магично искуство.

Јапонските црешови дрвја се тука со нивните прекрасни розови цветови да ни го разубават секојдневието, а инстаграмџиите се погрижија да ја пренесат пролетната магија од најубавата скопска улица, на инстаграм.

Ова се дел од фотографиите кои ги споделија инстаграмџии, а вие не заборавајте да ја означувате @srekja.mk и да го користите хаштагот #среќа за заедно да споделуваме безброј среќни моменти.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija (@mjaneska) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Darko Dimitrievski (@darkodimitrievski) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🎼 шаренило од моменти 🎨 (@ivy_kara) on

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by •ФѝќО• (@fiko.jpg) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🇲🇰 ᴊ.ɴ ᴘʜᴏᴛᴏɢʀᴀᴘʜʏ 📷 (@__j.n.photography__) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @viktorjovanovski on

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nívea Maria (@french5wine) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Despina Popovska 👑 (@___lady__d___) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nívea Maria (@french5wine) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ® Kjandovski (@kjandovski) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aneta Ilievska (@ilievska_aneta) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katerina 🤓 (@topuzovska) on
Коментари

коментари