Категории

Ова е најздравиот појадок на светот!

Секој од моќните состојки на овој појадок има пофални зборови, а заедно тие создаваат супер-енергетска бомба идеална за почетокот на денот. Обидете се да го јадете секое утро, месец дена и ќе ги приметите промените на вашето тело и во вашето здравје.

Состојки и подготовка:

  • 1 јогурт
  • 1 лажица јаболков пектин
  • 1 лажица мед
  • 40-50 грама сецкани ореви
  • Половина лажичка цимет
  • 30 капки прополис
  • 3 лажици овес и суво овошје по избор

Измешајте го јогуртот со јаболчниот пектин и оставете ја оваа смеса да одстои во фрижидер цела вечер. Наутро додадете ги другите состојки и измешајте сé заедно.

Зошто овој појадок е најдобар?

Го зајакнува имунитетот.
Превенција е на многу инфекции.
Им дава поубав изглед на кожата и косата.
Го заштитува здравјето на забите.
Помага при губење на тежината.

Прегледи:
271
Објавено на:
03.11.2018