Категории

Ова е напитокот кој лечи од мамурлак – ќе се чувствувате како нови

Овој напиток ќе ви го спаси денот по бурната ноќ во која сте консумирале алкохол. Бргу ќе ви ја врати енергијата и ќе ви го смири желудникот. Се прави на многу едноставен начин, а ќе ви го исчисти телото од отровите…

Се работи за црната лимонада која станува се повеќе популарен напиток за детоксикација на телото. Овој супер напиток ќе ве спаси од мамурлак, кој може да ве мачи со денови. Бргу ќе ви ја врати енергијата, ќе ви ја разбистри главата и ќе ви го смири желудникот.

Се прави на многу едноставен начин.

Состојки:

  • сок од 2 лимони
  • 1 литар вода
  • 1 мала лажица активен црн јаглен
  • 2 лажици јаворов сируп

Подготовка:

Убаво промешајте ги сите состојки.

Погледнете го видеото како се прави оваа црна лимонада.

Прегледи:
54
Објавено на:
04.01.2018