Ова е новиот хит на Тамара Тодевска насловен како „Monsters“! (ВИДЕО)

Тамара Тодевска ја претстави својата нова песна „Monsters“ премиерно на албанскиот фестивал Kenga Magjike Song Festival кој се одржа во Тирана.

Песната е дело на истиот тим кој ја создаде евровизиската „Proud“- музиката е на Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветковски, а текстот на Коста Петров.

Во продолжение слушнете како звучи новата песна на Тамара.

 
Коментари

[fbcomments]