Категории

Ова е официјално најубавата жена во светот! (ФОТО)

Со само четири години се појави на ревијата на Жан Пол Готје, а на десет години беше најмладата манекенка која некогаш се појавила во Вог.

Се прослави во 2007. година како 6-годишно девојче на кое му беше доделена титулата „најубаво девојче на светот“. Единаесет години подоцна Тилан Блондо повторно е прогласена за најубава девојка на светот, во изборот на TC Candlera за 2018. година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Thylane 🦋 (@thylaneblondeau) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Thylane 🦋 (@thylaneblondeau) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Thylane 🦋 (@thylaneblondeau) on

Прегледи:
378
Објавено на:
19.05.2020