Ова е рај за сите љубители на книги и природа: Скриена кабина во шума, со приватна библиотека

Скриена во тивката шума во Њу Јорк, се наоѓа Hemmelig Rom, удобна кабина со своја приватна библиотека.

hemmeligroomstudiopadron6

Ова место е остварување на сонот за секој љубител на книги и на природата. Ова кабина, чиј превод од Норвешки значи „тајна соба“ е дизајнирана од  Studio Padron во соработка со Smith Design Office како преубава гостинска кабина на викендица која се наоѓа во близина. Ова скривалиште доаѓа опремено се што е потребно за совршено уживање во книгите: голем, удобен кревет, убав стол и цел ѕид со материјал за читање.

Кабината со структура на кутија има ентериер со убава домашна атмосфера, топол и пријатен, а надворешниата страна е модерна и минималистичка.

Зарем ова не е рај за сите кои сакаат да избегаат од градските гужви?

 hemmeligroomstudiopadron7 hemmeligroomstudiopadron3 hemmeligroomstudiopadron4 hemmeligroomstudiopadron2

Secluded library cabin is your dream retreat - Hemmelig Rom Credit: Jason Koxvold/Studio Padron

Secluded library cabin is your dream retreat – Hemmelig Rom Credit: Jason Koxvold/Studio Padron

 
Коментари

[fbcomments]