ОВА ГО ИМА САМО ВО МАКЕДОНИЈА: Силекс го тепаше Вардар, па навивачите со џип во теренот ја прославуваа победата!

Силекс го изненади Вардар победувајќи го со 3-2, па навивачите на кратовскиот тим не знаеа што да направат од среќа, возеа џип низ фудбалскиот терен!

И тоа се случува во Македонија, навивачите на Силекс со џип во теренот ја прославуваа победата над Вардар. Сте го виделе ли ова во некоја друга прва лига во светот?

Погледнете го видеото …
Коментари

[fbcomments]