Ова ќе биде совршена љубовна недела за овие три хороскопски знаци

Стара љубов, нова љубов, како и да е, ова ќе биде многу возбудлива љубовна недела полна со пеперутки во стомакот и страствени воздишки. Најдобрите љубовни прогнози за оваа недела се однесуваат на следните три хороскопски знаци.

Девица

Во љубовта, за Девиците не може да биде подобро. Венера е на нивна страна пружајќи им возбудливи моменти. Старата љубов би можела да им се врати во животот и да предизвика нивното срце брзо да зачука. Или можеби имате некои нерасчистени ситуации? Сега е вистинското време да г расчистите работите кои долго време ве мачат и да добиете јасна слика за вашата врска.

Бик

И Бикот би можел да налета на својата стара љубов, а последиците ќе бидат драматични – тоа може да му го сврти целиот живот наопаку. Пеперутките во стомакот ќе бидат немирни, а бидејќи за Биковите во врската е најважна блискоста и приврзаноста, тоа е она што сега им треба и ќе го добијат од партнерот.

Скорпија

За љубовниот живот на Скорпиите ќе се погрижи Венера која ќе им овозможи средба која долго ќе ја паметат, а слободните би можеле оваа недела да ја запознаат љубовта на својот живот! Можеби станува збор за врска за цел живот – затоа, добро отворете ги очите.
Коментари

коментари