Категории

Ова парче облека задолжително треба да го имате во својот плакар! (ФОТО)

Пончо е дефинитивно ултимативното парче облека за ладната сезона која ќе владее со сите тренди бохо стилови, но исто така и што ќе не грее во текот на есенските месеци и со своите шари ќе ги разубавува тмурните денови кои се пред нас.

Ова естетски привлечно и практично парче облека влече корени од традиционалната облека. Пончо носеле припадниците на домородското американско население, а на шпански јазик значи волнен материјал чија намена е да го загрее оној што го носи и да го заштити од временските непогоди.

Прегледи:
219
Објавено на:
15.10.2021