Категории

Ова се идеалните подароци за љубителите на планинарење и скијање!

Годината која заминува ни наметна многу ограничувања. Нѐ затвори дома, ни ги намали социјалните интеракции, но ова е годината кога многумина излегоа надвор, во природа, во потрага по нешто различно, во потрага по воздух и авантура.

За безбедно уживање во природа ви е потребна соодветна опрема. Затоа тука се Scout outdooor shop кои нудат облека и обувки, како и опрема за секоја outdoor активност. Без разлика дали сакате обични прошетки во природа, кампинг, планинарење или спортско качување, тие нудат специјализирана опрема од врвни светски брендови, за секоја намена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ScoutOutdoorShop (@scoutoutdoorshop)

Овој празничен период нудат попусти, што е одлична можност да се почестите себе си или да одберете подарок за некој кој знаете дека ужива во овие активности! Во тек е акцијата 1-2-3 која ви нуди попуст до 30%, а целата понуда може да ја видите во нивната онлајн продавница

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ScoutOutdoorShop (@scoutoutdoorshop)

Додека за скијачите тука е Nomad, со одличен попуст на скии и скијачка опрема. На планините веќе има снег, а нема ништо поубаво од спуст по снежната прекривка. Доколку сакате сега да започнете со скијање или сакате да ја обновите скијачката опрема, сега е вистинскиот момент!

Повеќе врвни скијачки брендови се дел од оваа продавница, Nordica, Blizzard, Rossignol, Drake, додека скијачка облека може да најдете од брендовите Colmar, Dare2Be, Helly Hansen.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nomad-Mobility (@nomadmobilityshop)

Целата понуда може да ја видите во нивната онлајн продавница, и да го искористите попустот од тековната акција 1-2-3 која ви овозможува до -30% намалени цени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nomad-Mobility (@nomadmobilityshop)

Двете продавници се лоцирани во центарот на Скопје, на ул.Кирил и Методиј бр.20, а доколку не сте во можност да ги посетите, нивните онлјан продавници ви ги нудат омилените производи на еден клик.