Чек дис аут
Search

Ова се книгите кои на многумина им го промениле животот

Морате да ги прочитате!

Познатиот сајт Ranker направи листа на најдобрите книги за кои голем број читатели откриле дека им го промениле животот од корен. Еве кои книги морате да ги прочитате во вашиот живот:

-„Алиса во земјата на чудата“ – Луис Керол

-„Големиот Гетсби“ – Френсис Скот Фицџералд

-„Гаренхајт 451“ – Ред Бредбери

-„Господарот на мувите“ – Вилијам Голдинг

-„Новиот свет“ – Олдус Хаксли

-„Ловец и жито“ – Џером Дејвид Селинџер

-„Животинска фарма“ – Џорџ Орвен

-„1984“ – Џорџ Орвел

-„Господар на прстените“ – Толкин

-„Да се убие птицата подбивница“ – Харпер Ли
Коментари

[fbcomments]