Категории

Ова се најчестите лаги на хороскопските знаци!

Луѓето секојдневно изговараат многу лаги, иако тоа не сакаат да го признаат. Понекогаш за да се заштитат, понекогаш за да го заштитат другиот или пак за да помогнат некому да се чувствува убаво.

Сепак, според хороскопскиот знак ова се лагите кои најчессто ги кажуваме:

ОВЕН Не сум лут/а

БИК Не сум љубоморен/на

БЛИЗНАЦИ Не ми е гајле кој што мисли

РАК Добро сум

ЛАВ Ја/Го преболев

ДЕВИЦА Не сум под стрес

ВАГА Од утре почнувам…

СКОРПИЈА Не сум опеднат/а

СТРЕЛЕЦ Не сум загрижен/а

ЈАРЕЦ Не ми треба помош

ВОДОЛИЈА Не сум несигурен/на

РИБИ Добро ми е кога сум сам/а

Прегледи:
93
Објавено на:
07.05.2018