Ова се најдобро облечените жени на доделувањето на BAFTA наградите!

Додека цела Америка ги пратеше доделувањата на Греми наградите, во Ројал Алберт Хал во Лондон се одржа доделувањето на филмските награди BAFTA.

Познатите дами се појавија во своите најубави изданија, а ние во галеријата издвоивме неколку од нив кои заслужиле и модно признание. Едноставни комбинации, а истовремено елегантни и впечатливи, уште еднаш докажале дека за одличниот изглед доволно е да се биде одмерен и природен.

 
Коментари

коментари