Ова се најплатените манекенки во светот кои заработуваат вртоглави суми!

Кендал Џенер се најде на врвот на најплатените светски модели. Таа е една од најпопуларните и најбараните манекенки. На листата за најплатени убавици се запишале и Карли Клос, Криси Тајген, Роузи Хантингтон Вајтли, Жизел Бундшен и Кара Делевињ. А еве колку изнесуваат нивните годишни заработки.

Помладата сестра на КимКардашијан по втор пат е на врвот. Дека е сериозен играч говори и податокот што минатата година заработила дури 20 милиони евра.

Погледнете кои се убавиците кои се наоѓаат на листата зад неа:

Карли Клос (26) со заработка од 11,5 милиони евра.

Криси Тајген (33) со заработка од 10 милиони евра.

Роузи Хантингтон Вајтли (31) со заработка од 10 милиони евра.

Жизел Бундшен (38) со заработка од 8,8 милиони евра.

Кара Делевињ (26) заработила исто така 8,8 милиони евра.
Коментари

коментари