Ова се најпопуларните чизми за оваа есен! (ФОТО)

Како ќе го привлечете вниманието кон себе и својот стил оваа есен? Модните стручњаци го имаат одговорот!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOSEFINE H. J (@josefinehj) on


Чизмите на платформа ќе доминираат оваа есен. Овој софистициран модел се врати во мода пред неколку сезони –  а моментално е најпопуларен. И додека некои модели се секогаш во мода, како црни кратки чизми и едноставни кожни модели, оваа сезона во модниот фокус се чизмите на платформа со змиски и крокодилски дезен, како и каубојските чизми.

Овие чизми одлично можете да ги комбинирате со фармерки и фустани и бидете сигурни дека вашиот изглед ќе биде комплетно дополнет со нив.
Коментари

[fbcomments]