Категории

Ова се најпопуларните фризури за есен 2021! (ФОТО)

Лоши вести: Сезоната на репчиња и пунџи е готова! Време е да ја распуштите својата коса, да ја регенерирате и да ја подготвите за есенските трендови.

Додека поголемиот дел од нас очајнички се врзува за последните недели од летото, стручњаците во индустријата за убавина веќе се насочени кон утврдување на трендовите за идната сезона, а во тоа име ви ги претставуваме најпопуларните фризури за есен 2021.

Облици

1. Ноншалантен боб

Андрогениот боб ќе биде тотален хит. Овој потсетува на 90-тите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aïda Badji Sané (@basicstouch)

2. Долги шишки

Ова е дефинитивно година на шишките, а нема да не напуштат ни последните месеци од годината.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizzy Hadfield (@shotfromthestreet)

3. Мулет

Ова е веројатно најконтроверзната фризура оваа година, но ако сте во светот на модата, одамна сте ги срушиле предрасудите за неа. Наменета е за оние кои сакаат ретро стил, а не се плашат од драстични промени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by María Bernad (@maria_bernad)

Бои

1. Платинесто плава

По сезоната на темни бои, најсветлите плавуши конечно ќе бидат во центар на вниманието.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

2. Боја на тиква

Костенливата, бакарната и бојата на тиква совршено ќе одговараат на сите нијанси на есента и ќе бидат број еден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid)

Стилови

1. „Wet-look“ бранови

Кога станува збор за обликувањето на косата wet look ќе биде кул и оваа сезона – но во вид на бранови кои изгледаат како во моментот да сте ја измиле косата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1)

2. Природен изглед

Иако во претходните години есенските трендови бараа редовно стилизирање и фенирање, оваа година акцентот е на природната текстура на косата која е само цврсто дефинирана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michelle Li (@himichelleli)

Прегледи:
165
Објавено на:
07.09.2021