Категории

Ова се најпосакуваните дестинации за оваа сезона: Златни плажи, неверојатна архитектура и совршена природа!

Патувањето претставува најдобрата и најефикасна терапија за секој човек. Да патуваш значи да запознаваш нови места, да стекнуваш нови искуства, да го зголемиш своето духовно богатство.

Летото е најповолниот период од годината за патување, годишно време кога имате можност да ги запознаете најегзотичните топли краишта. Кога размислувате која е новата дестинација која ќе ја посетите, погрижете се да изберете нешто поинакво, уникатно, единствено. Тоа можеби звучи како скапа желба, но со Флај Туризам вашите омилени дестинации се достапни и поблиску до вас.

Флај Туризам ви нуди совршени аранжмани за овие особено популарни и уникатни дестинации: Санторини, Парос, Наксос, Делос и Миконос и Кападокија.

Санторини (од 9. до 14. октомври 2019 година)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLY Turizam (@flyturizam) on


Санторини е една од оние дестинации кои апсолутно сите сакаат барем еднаш во животот да ја посетат. Тоа е така поради фактот што Санторини е еден од најубавите острови во Грција и неговата единствена архитектура е само една од причините зошто е уникатен и делува нереално. Вулкански плажи, неверојатен поглед без разлика на кој дел од Санторини се наоѓате, енергија која не се опишува со зборови – патување кое никогаш нема да го заборавите. Флај Туризам ви овозможува да ви се оствари желбата – да уживате во убавините на неверојатниот Санторини од 9. до 14 октомври! Со ultra first minute уплата добивате намалување од 50%, доколку уплатите до 1. септември ќе имате можност да го посетите Санторини за само 179€/11.100 ден. Редовната цена на аранжманот е 199€/12.340 ден. Целата понуда погледнете ја ТУКА!

Парос, Наксос, Делос и Миконос (од 6. до 15. септември 2019 година)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLY Turizam (@flyturizam) on


За љубители на грчката традиционална кујна, виното, забава и градби од единствен стил, препуштете се на уживање и придружете ни се нас во посета на Парос, Наксос, Делос и Миконос од 06.09.2019 до 15.09.2019 со ultra first minute уплата до 1. јули за само 299€/18.540 ден. Редовната цена на аранзманот изнесува 319€/19.780 ден.

Како што велат и самите мештани на островот Парос, спој од најубавото на Миконос и Санторини можете да го доживеете само на Парос. Рестораните и таверните на Парос се едни од најдобрите во Грција, како и златните песочни плажи и ноќниот живот на истиот. Едноставно со посетата на Парос добивате два острови по цена на еден, од причини што островот Антипарос е на 10 минути одалечен со брод каде ќе имаме можност за индивидуална посета на истиот. Целата понуда погледнете ја ТУКА!

Кападокија (од 9. до 14. октомври 2019 година)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLY Turizam (@flyturizam) on


Величествената убавина на оваа област најдобро може да се види од воздух. Колоритните балони се неразделен дел од Кападокија и се надополнување на бајковитата глетка честопати фотографирана од посетителите. Флај Туризам на сите авантуристи годинава им овозможува да го почувствуваат духот на Кападокија!

Доколку го изберете овој аранжман добивате превоз и 3 ноќевања со појадок и вечера во хотел со 4*како и посета на Анкара и соленото езеро Туз Ѓолу со пратител од агенцијата. Со ultra first minute уплата до 1. септември добивате намаление на цената од 50% – 159€/9.860ден. Редовната цена на аранжманот изнесува 189€/11.720 ден. Целата понуда погледнете ја ТУКА!

Изберете магични дестинации за магичен одмор. Релаксирајте се, уживајте, откривајте нешто поинакво и сосема ново! Со Флај Туризам секоја дестинација е реалност!