Категории

Ова се парфемите со најпривлечен мирис со кои сигурно ќе бидете зебележани

Парфемите имаат тенденција да заведуваат и одбиваат. Можеби не сте свесни дека силниот парфем и може да остави сосема погрешен впечаток за вас, од тоа што посакувате.

Мажите навистина не сакаат силни и тешки парфеми. Повеќето сакаат лесни женски парфеми со малку состојки во базните ноти. Од друга страна, мажите сакаат да ги почувствуваат на жената слатките и цветни ноти  како и овошните ноти. Па така, парфемите што содржат ванила, цимет, орхидеи, авокадо, праска, карамела и кокос, предизвикуваат во нив желба да се однесуваат кон жената заштитнички.

Многу е важно парфемот жената да носи парфем кој пред се неа ќе и се допаѓа. Тогаш таа ќе се чувствува поубава и заводлива. Ова се парфемите кои се омилени на многумина и со кои сигурно ќе го привлечете вниманието.

Прегледи:
74
Ознаки:
·
Објавено на:
20.01.2018