Ова смуди ги намалува менструалните болки! (РЕЦЕПТ)

Ако сте една од оние жени кои секој месец имаат проблем со болната менструација, направете го овој домашен напиток кој ќе ги ублажи вашите тегоби.

Состојки:

  • 1 шолја заледена диња
  • 1 исчистен и заледен портокал
  • 1/2 лажичка ѓумбир во прав
  • 1/4 лажичка мак во прав
  • 1/2 шолја кокосов крем
  • 1/2 шолја кокосова вода
  • 1/4 лажичка куркума во прав

Прелив:

  • 1/4 шолја кокосово брашно
  • 1 портокалКоментари

[fbcomments]