Категории

Оваа фатална бринета е кралица на Инстаграм, но и на жешките фотографии

Поради својот сензуален изглед со кој често се фали на Инстаграм, Силвиа е една од најследените личности во Италија и миленичка на социјалните мрежи.


Силвиа Карусо има 20 години и само на Инстаграм ја пратат повеќе од 1.6 милиони луѓе. Силвиа е модел, а вниманието на јавноста го привлече со своите водителски ангажмани на една италијанска телевизија.

What’s your favorite city ? ? #silvialicius #silviacaruso #citylife

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on


Покрај многубројните работни обврски, убавата Силвиа не го занемарила ни своето образование. Во родниот Рим студира комуникологија. Сексипилната Италијанка себе се опишува како личност со авантуристички дух која ја обожава природата, но и модата. Особена страст и се патувањата во кои ужива еднакво како и во луксузниот начин на живот.

Good morning LA ❤ #silvialicius #silviacaruso #losangeles

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Прегледи:
227
Објавено на:
11.03.2018