Оваа година единствено со Рапсоди травел ИОС е достапен за сите вас

Најпопуларниот остров помеѓу младите. Токму и тие го нарекуваат Грчката Ибица. Единствениот остров на кој забавата трае 24 часа. Островот е едно од најубавите места во Грција, но сето тоа е зачинето со луди забави. Кога присуствувате на овој остров, едноставно енергијата која тој ја носи, ве тера да се впуштите во уживање на она што го имате пред вас и без размислување да ги создадете најдобрите спомени кои самиот остров може да ги создаде.


Тоа ја оправдува информацијата дека островот го посетуваат преку 30.000 млади во летната сезона од целиот свет, и на големо наше задоволство за прв пат ќе биде посетено и од младите од Македонија. Не дозволувајте да ви прераскажуваат и да гледате слики како си поминавме, едноставно, впуштете се во ова што го нудиме само ние…


Покрај забавата, Иос важи и за остров кој е опколен со преубави плажи. Една од најстарите и најпопуларните плажи е Mylopotas, која е меѓу најубавите плажи на Егејското Море. Плажите на Иос, ќе ве остават без зборови и ќе направат да се чуствувате како да сте во рајот на земјата. Плажите се со ситен песок кои својата убавина ја споделуваат со кристално чистата вода. Едни од најпопуларните плажи на островот исто така се  Mylopotas, Manganari, Jialos и Koubaras. Колку и да продолжиме да ви го опишуваме ова преубаво место за журка и одмор нема да можеме да го доловиме она што го поседува островот кој е опколен со исто така најпопуларните острови: Миконос и Санторини (Mykonos, Santorini).

„Тие го нарекоа грчката Ибица, додека ние му ја дадовме титулата на НАЈПОПУЛАРЕН остров моментално во Македонија, единствено преку нас“, велат од Рапсоди травел.
Уживајте на островот со многу анимација, гламурозен изглед, романтично зајдисонце и прекрасни барови. Термините прилагодени според потребите за младите 03.07 , 10.07 , 17.07, 24.07, 31.07 со цени од 185 евра.

Телефони за информации и резервации: 02/ 609 17 17 и 078 399 853 и на овој ЛИНК.
Коментари

[fbcomments]