Оваа мајка на три деца успева од овошјето и зеленчукот да направи супер слатки фигури! #ИнстаСреќа

Кога кулинарството станува вистинска уметност! Foodbites е инстаграм профилот каде оваа мајка на три деца успева од овошјето и зеленчукот да направи супер слатки фигури! 

Од банана пингвини, до глувчести јагоди, нејзините фигури се интересни и смешни. Користи топено чоколадо и различни декорации за да ги претвори обичните намирници во нешто невообичаено.

Има над 200.000 следачи на инстаграм на кои секојдневно им го разведрува денот со овие игриви и вкусни фотографии.

Следете го нејзиниот инстаграм профил Foodbites,  и следете ја СРЕЌА и додавајте го хаштафот #среќа на вашите објави за да споделуваме многу среќни моменти на социјалните мрежи. 

 
Коментари

коментари