Категории

Оваа невеста изгубила 50 кг од запросувањето до свадбата

Невестата Хејли Смит (24) стана популарна на Инстаграм, откако хронолошки го документираше своето слабеење во изминатата година.

Минатата недела, Хејли се омажи со својот свршеник Мет, а на денот на свадбата таа имала 50 килограми помалку отколку на денот на запросувањето.

Она што ја мотивирало најмногу да се ослободи од вишокот килограми, биле фотографиите од запросувањето, на кои таа не си се допаднала.

“Кога ги погледнав фотографиите од запросувањето воопшто не се препознав себе си. Плачев затоа што тоа беше еден од најсреќните моменти во мојот живот, но истовремено се чувствував засрамено. Не разбирав како може Мет да биде со некој како мене. Откако ги видов фотографиите, сфатив дека е време за промена”, раскажува оваа невеста.

q2

Таа сфатила дека мора да почне постепено, па наместо веднаш да се фрли на тешки вежби и драстични диети, започнала со воведување на две здрави навики неделно.

Она што смета дека и помогнало најмногу била одлуката да не јаде после 8 часот навечер и да јаде надвор од дома само два пати во неделата. Исто така, таа вели дека многу и помогнало тоа што си поставувала остварливи цели, кои ја мотивирале да продолжи кога ги остварувала.

q3

Сега, таа вели дека е пресреќна затоа што на свадбата можела да го носи фустанот од соништата, а со своите фотографии на Инстаграм сака да ги мотивира сите останати девојки кои не веруваат дека малите промени можат да имаат големи ефекти врз нивниот изглед и начин на живот.

Прегледи:
210
Објавено на:
21.10.2016