Категории

Оваа невеста сама го дизајнирала својот фустан, а финалниот резултат е како од бајките

Наоѓањето на совршен фустан е тешка работа, а замислете го процесот сами да ја креирате венчаницата, од дизајн до комплетна реализација. Токму тоа го направила Dana Wolley. 

bride-867

Wolley е влијателна личност во модниот свет на Блискиот Исток, а ова лето, на 29 јули, таа стапи во брак со Samer Zayat. Преку нејзиниот инстаграм профил го документираше процесот на работа со Esposa за креирање уникатен венчален фустан.

Во разговор со Savoir Flair, Wolley открива дека темата на свадбата е „модерна викторијанска“, а одбрала помалку познат дизајнер од причина што сакала да ја има комплетната креативна контрола во создавањето на фустанот.

Nothing more royal than a super long beaded veil ?? @esposagroup #DoonieAndSamer #DoonieXEsposa

A photo posted by Dana Wolley Zayat (@doooonie) on

Can’t believe how fast time flies.. 29-7-2016 best day of my life ?? #DoonieAndSamer #DoonieXEsposa

A photo posted by Dana Wolley Zayat (@doooonie) on

❤️?? #DoonieAndSamer

A video posted by Dana Wolley Zayat (@doooonie) on