Категории

Оваа пролет враќање на модниот додаток од ’60-тите кој нема да му се допадне на секого

Нема да останете незабележани

Постојат неколку модни и стилски трикови кои можат да ги претворат сосема едноставните стајлинзи во необични и забележливи. Во тоа модните детали играат особена улога, а ако оваа пролет планирате да ја збогатите вашата колекција со уште некој, тогаш непогрешлив избор се – марамите.

Трендсетерките го вратија специфичниот начин на носење на овој моден додаток, а помеѓу нив е и Кендал Џенер која еден од своите дневни стајлинзи го потполни со марама на главата, во стилот на нашите баби.

Модните експерти тврдат дека овој моден додаток дава одредена доза на елеганција и префинетост.
Ова пролет, испробајте го овој дамски начин на носење на марама и бидете во тренд.

 

Прегледи:
62
Објавено на:
27.03.2020