Категории

Оваа тинејџерка со Даунов синдром соработува со 5 модни агенции и има преку 50 илјади следбеници на Инстаграм

Сѐ започнало кога нејзината мајка објавила фотографија од 14-годишната Џорџија на социјалните мрежи. Во тој момент, воопшто не ни сонувале дека таа фотографија ќе предизвика големо внимание и ќе биде почеток во кариерата на младата Џорџија Траеберт од Бразил.

Можеби ќе речете „Тоа се случува постојано.“ Да, постојано се откриваат нови лица во светот на модата, но Џорџија не е типичен модел – таа има Даунов синдром и претставува доказ дека состојбата не мора да биде пречка во остварувањето на соништата.

Погледнете како изгледа овој прекрасен модел!