Овие 10 модели на женски чевли се избрани за најдобри за сезоната пролет/лето 2018 година

Спремни сме за пролетните предизвици, високите летни температури и стилски пресврти. Рамните модели имаат примат, додека мини и блок потпетиците ќе се носат и оваа сезона.

Кожата и понатаму останува во фокусот, но и пластиката – еден од омилените материјали од модната ера во осумдесеттите. Погледнете ги поделите на челвли кои ќе ја одбележат оваа сезона:

Свилени папучи со потпетица

Сандали со напрсток

My feet are summer ready 😎 @hm

A post shared by Ellie (@slipintostyle) on

Папучи со блок потпетица 

Details💛 Today’s retro #Throwback via @ninewest 📷 @matt_coop #ninewestpartner

A post shared by R O C K Y (@rocky_barnes) on

Пластичен предизвик

I should remake these, huh.

A post shared by Leandra (Medine) Cohen (@leandramcohen) on

Сандали со ниска штикла

Силни бои

Доминантни детали

Which ones? 👯‍♀️ @kassandracph #ad #fashionweek

A post shared by Tine Andrea (@tineandreaa) on

Папучи со карнери

All wrapped up 🌴

A post shared by Tine Andrea (@tineandreaa) on

Класика

Патики во необични форми

Sneakers today. @louisvuitton

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) on
Коментари

коментари