Категории

Овие 3 хороскопски знаци се доминантни во креветот

Една од особините за која најчесто станува збор кога се работи за „астролошките карактеристики“ е страста. Затоа, откриваме кои се најстраствените хороскопски знаци кои секогаш сакаат да преземат контрола во текот на сексот.

Скорпија

Скорпиите сакаат да фантазираат. Она што другите не се осудуваат ни да го попмислат, тие веднаш го пробуваат. Родените во овој знак често се „диви“ вво креветот. Скорпијата секогаш знае што сакате, што ви се допаѓа најмногу и со задоволство ќе се потруди да го добиете тоа.

Овен

Овните се чувствуваат моќно, па по секоја цена сакаат да имаат контрола врз се – па така и во креветот. Поради тоа, и ти се прилично диви во текот на водењето љубов. Многу се самоуверени и подготвени за експериментирање во секој момент. Сексуалните играчки им се најомилената занимација.

Бик

Биковите не се диви колку Скорпиите и Овните, но затоа се многу страствени во креветот. Родените во знакот на Бик се несебични љубовници, имаат контрола во креветот, но исто така многу им е важно емоционално да им се предадете.

Прегледи:
92
Објавено на:
19.06.2018