Овие фризури ќе бидат хит оваа пролет

Пролетта е период на промени и освежување, на сите ни годат повисоките температури и поголемите сончеви денови. 

Новата пролетна енергија ќе ни донесе и желба за промени на изгледот, а експертите ни кажуваат дека ова се фризурите кои ќе бидат хит оваа година.

 

Шер фризурата

Го носи името „Шер“ по легендарната права, долга коса на Шер, а Наоми Кембел и Ким Кардашијан се само дел од дамите кои ставија додатоци и ја носат оваа фризура.

 

Пикси

Инспирацијата од машката мода, покрај во облеката го најде своето место и во фризурите, како овој томбој стил на Скарлет Јохансон.

Завеса шишки

Минатата година започнаа повторно да се појавуваат, но сега влегуваат на голема врата.

Средна должина

Безразлика колку се актуелни кратките или долгите фризури, средната е секогаш присутна.

 

Краток боб

Бобот се враќа, но не подолг напред, туку нешто пократок со должина до брадата.

 

Минатогодишниот хит останува актуелен, па степенестите прамени ќе преовладуваат и оваа година. 
Коментари

[fbcomments]