Категории

Овие луѓе ни ја вратија вербата во човештвото во 2016!

За милиони луѓе, 2016 година и сите ужасни настани кои се случија во неа, ќе остане запаметена како годината во која изгубија верба во човештвото.

Сепак, постојат луѓе кои со своето срце, борба, љубов и посветеност ни ја враќаат вербата. Овие тивки херои се вистинска инспирација и им симнуваме капа!

1. Човекот што остана во воената зона во Алепо за да се грижи за бездомните животни

2. Човекот што беше претепан откако спаси повеќе од 1000 кучиња на фестивалот за кучешко месо во Кина

3. Жената која го спаси 2-годишното момче од Нигерија кое беше оставено од неговите родители да умре бидејќи го прогласиле за вештер

4. Стјуардесата која го посвои бездомното куче кое секој ден ја чекаше на аеродром

5. Луѓето кои го спасија тигарот кој беше измачуван во циркуз

6. Човекот кој го претвори стариот камион во мобилна бања за бездомниците

7. Таткото и синот кои спасија повеќе од 30 напуштени кучиња во поплавата во Тексас

8. Светскиот шампион во бокс Мени Паскиајо, кој изгради 1000 домови за сиромашните филипинци

9. Имамот кој ги отвори вратите на својата џамија за да ги стопли бездомните мачиња

10. Соседите кои здружено ја реновираа куќата на својот немоќен стар сосед

11. Момчето кое 2 години ја растеше косата за да ја донира на децата болни од рак

12. Полицајците кои го заштитија новиот дом на едно пиле

13. Албанските полицајци кои се облекоа како суперхерои за да ги изненадат болните дечиња

14. Олимпијката која заврши последна откако застана за да ѝ помогне на својата повредена колешка

15. Учениците кои рекреираа цела дипломска забава за нивниот соученик кој се разбуди од кома

Прегледи:
10