Категории

Овие модели на чизми ќе ги носиме до крајот на зимата

Чизмите инспирирани од деведесеттите години во последните неколку сезони се исклучиво популарни. Особено „комбат“ чизмите ги гледаме во модните комбинации на сите трендсетерки и модни блогерски. На наша среќа, постојат многу брендови кои ги претставија своите верзии на овие војнички чизми кои се одлични за студените денови, а водено изгледаат модерно. 

Бели „комбат“ чизми

Белата боја е сестрана и една од најубавите бои, особено кога станува збор за аксесоарите, а за тоа се доказ и овие чизми. Елегантни и женствени, можат да се носат апсолутно со сѐ, од панталони до фустани.

Чизми со нитни

Чизмите прекриени со нитни не се ништо ново, но секој пат новите модели во потполност не воодушевуваат. Тие изгледаат тренди и даваат рок нота на целокупниот изглед, што може да биде одлична идеја кога не сакате да изгледате премногу формално.

Металик

Комбат чизми во металик боја? Колку што звучи добро, толку и навистина е!

Прегледи:
121
Објавено на:
10.01.2019