Категории

Овој напиток е еликсир на младоста. Пригответе го дома! (РЕЦЕПТ)

Ви претставуваме напиток кој се прави од исклучиво здрави и хранливи состојки кои ги имате во вашата кујна. Започнете го денот со чаша полна здравје, а во продолжение погледнете го рецептот.

Состојки:

  • 120 грама млад спанаќ
  • 3 излупени портокали
  • 1 исушена урма
  • цимет
  • 120 мл кокосово млеко

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и измиксајте.