Категории

Со овој појадок се слабее 10 килограми

Појадокот е најважниот оброк во денот. Тој мора да се консумира доколку сакате да постигнете оптимална тежина, да имате доволно енергија и да водите поздрав живот.

Режимот на исхрана на Џина Флорио во појадокот содржи овесна каша, смути миск и тофу сирење. Со овој начин на исхрана, таа ослабела 10 килограми.

Смути микс од протеин во прав, бадемово млеко и акаи бобинки е најбрзиот и наједноставниот појадок што може да го подготвите наутро, а п желба може да го додадете вашето омилено овошје.

Втората комбинација која е одличен извор на јаглехидрати е тофу сирење, спанаќ, печурки, кромид и зачини по избор.

Овесна каша, готов појадок кој многу брзо се подготвува и дава растителни влакна, јаглехидрати и многу енергија.

Јадењето салата е еден од најдобрите начини за слабеење. Вашите омилени зеленчуци јадете ги за појадок, но и со сите оброци во текот на денот.