Овошен јогурт со мармалад: Десерт подготвен за неколку минути

Ако немате доволно време да подготвите некој десерт, овој брз рецепт е идеален за вас.

Состојки:

  • 1 лажица мармалад по желба
  • 1 лажица кафеав шеќер
  • 2 лажици кисела павлака
  • 1,5 дцл јогурт

Подготовка:

  • Додадете го шеќерот и киселата павлака во мармаладот, па добро измешајте за шеќерот да се стопи и да нема грутки.
  • На смесата додадете и јогурт и продолжете да мешате.
  • Подготвениот овошен јогурт може да го декорирате со овошје по желба.Коментари

[fbcomments]