Категории

Паметен телефон кој може да се користи 7 дена без да се наполни

“Oukitel” ќе го лансира паметниот телефон со батерија од околу 11.000 mAh на почетокот на следната година. Toj ќе биде еден од ретките производители со моќна батерија во понуда.

Останатите карактеристики на овој телефон се 6-инчен 2160 x 1080 резолуција, 18: 9 формат, со одлично закривено стакло од 2.5D. Уредот, исто така, има 5V / 5A брз полнач, кој може да се наполни само за 2,5 часа. Други карактеристики се 6GB RAM и 64GB внатрешна меморија вградени во алуминиумски и магнезиумски овни, капакот на кој е покриен со кожа.

Точниот датум на продажба и цената се уште не се објавени.

 

 

 

Прегледи:
390
Објавено на:
14.12.2017