Категории

Пар венчан 68 години си ја прославува годишнината со сентиментални фотографии!

Веќе имаме пишувано за пар кој си ја прослави 60-тата годишнина со фотографии во нивните венчални одела, а сега раскажуваме една слична приказна, за уште подолга љубов.

Таа имала само 18 години кога првпат го видела него во болница, а тој само што бил вратен од Втората Светска Војна, служејќи како инженер.

Мел и Вера од Велс се пар на кој љубовта им останала иста 72 години. Се гледале 4 години, а венчани се веќе 68. Тие решиле за својата 68-ма годишнина од бракот, да направат фотографии во чест на својата долга љубов. Нивна фотографка била Суџата Сетиа, која воедно инвната фотосесија ја искористила како пракса за своите студенти по фотографија.

Погледнете ги овие сентиментални фотографии и уверете се дека вистинската љубов трае засекогаш!

 

Прегледи:
408
Категории:
Фотографија
Објавено на:
28.09.2020