Категории

ПАРОВИТЕ ПОЛУДЕА ПО ОВАА НОВА СЕКС ПОЗА!

Една британска компанија која продава сексуални играчки, долна облека и еротски подароци преку Интернет, во соработка со Дејли Стар, претстави секс поза наречена Вампир, за која пишуваат бидејќи паровите полуделе по неа

Во оваа позиција, мажот лежи свртен кон жената додека нејзините нозе се на неговите раменици. Веројатно многумина го пробаа досега, но повторно е хит. Тие наведуваат дека оваа поза вклучува и нежно грицкање на вратот за оддавање почит на митските суштества, но влијае и на другите ерогени зони. Во основа, позицијата е прилично слична на мисионерската, затоа не треба да биде тешко да се изврши. Позата вклучува длабока пенетрација, па затоа треба да биде добра за стимулација на Г-точката. Ако партнерот се наведнува напред на врвот, позицијата е одлична и за интимност. Сексологот Анабел Најт ја препорачува оваа поза на секој што се обидува да ги зачини работите во спалната соба. „Каснувањето на вратот може да ги разгори страстите што ги имавте како помлад љубовник, едноставно не ги потопувајте забите премногу длабоко“, велат тие и додаваат дека нежното лижење и грицкање не оставаат трага.

Прегледи:
301
Ознаки:
· · ·
Категории:
Љубов и секс
Објавено на:
31.10.2020