Категории

Паста за заби како ефективен трик за убави и негувани нокти

Сите препорачуваат паста за заби доколку сакате да ја поправите состојбата на вашите нокти

Доколку имате суви и кршливи нокти – особено ако надвор е студено, а вие постојано ги дезинфицирате рацете – морате да се борите со проблемите кои ве мачат. Постојаното миење на рацете доведува до тоа нашата кожа да стане сува, а ноктите кревки. Затоа се појави еден beauty трик кој ќе ви помогне да ги заштите вашите нокти. А чудотворното сретство се вика – паста за заби.

Освен масло за нокти и креми за нокти, постои уште нешто друго, забната паста со вкус на пеперминт е добра за нашите нокти.

Како се користи:
Нанесте паста за заби на ноктите и оставете да делува неколку минути. Потоа исплакнете.
Стручњаците велат дека пастата допринесува во растот на ноктите, но може и да ги осветли. Ако ноктите се потемнети од темен и црвен лак, може да ви помогне пастата за заби, односно пастата за заби повторно ќе ги просветли.